Topánky pre každého

Lacne topanky online

Nízke topánky – obuv na každé ročné obdobie

Z pomedzi mnohých modelov obuvi, sú to práve nízke topánky, ktoré sa považujú za najprakticjekšie a zároveň najmódnejšie. V obchodoch s obuvou nájdete poltopánky určené pre ženy, ako aj pre mužov.  Čo stojí za povšimnutie pri výbere konkrétneho páru topánok?

Ako si vybrať nízke topánky vzhľadom na materiál?

 

Tak ako iné druhy topánok, aj  nízke topánky môžu byť vyrobené z rôzneho druhu materiálov. Za najzdravší a najpraktickejší materiál je považovaná koža. Pri rozhodovaní o kúpe kožených topánok by sme mali brať do úvahy, že aj v tomto prípade môže mať materiál rôzne vlastnosti. Tu je základné rozdelenie, pokiaľ ide o kožené topánky:

 

  • nízke topánky vyrobené z lícovej kože – sú väčšinou drahšie než topánky vyrobené z iného druhu kože. Ľahko sa čistia a navyše pri tomto druhu materiálu máme záruku, že topánky sa nepremočia a noha sa v nich nepotí tak, ako je to v prípade topánok vyrobených zo syntetického materiálu,
  • nízke topánky vyrobené z nubuku – nubuk je brúsená koža, ktorá má v sebe vlastnosti lícovej kože a semišu. Obuv vyrobená z nubuku vyzerá zvyčajne veľmi dobre. Netreba však zabúdať na to, že tento druh poltopánok vyžaduje správnu impregnáciu, pretože po niekoľkých hodinách môže prepúšťať vodu,
  • nízke topánky vyrobené zo semišu – ich výhodou je dobrá priedušnosť. Mnohí si myslia, že semiš vyzerá najlepšie v kombinácii s elegantným oblečením. Nevýhodou semišu je rýchla priepustnosť vody, preto v prípade takejto obuvi je nevyhnutná impregnácia.

Ako si vybrať nízke topánky vzhľadom na ročné obdobie?

 

Pri nákupe cez internet je potrebné brať do úvahy niekoľko faktorov, ktoré ukazujú, na akú sezónu je daný model určený. Nízke topánky na jar majú zvyčajne tenšiu podrážku než model určený na jeseň. Letné topánky majú často dodatočné otvory, ktoré zabezpečujú lepšiu cirkuláciu vzduchu. Nízke topánky na zimu sú zvyčajne trekkingové topánky, ktoré sú určené na nosenie v chladnom období.

Adriana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top